GO UP

Puszcza na lato!

separator
Price 490zł
Scroll down

Puszcza na lato!

490zł per person

 

Puszcza Białowieska to wielki plac zabaw. Nie tylko można podglądać prastary las czy żubry na łąkach, ale także przeżyć przygodę! Co robić w Białowieży? A także: w Puszczy Boreckiej na Mazurach? Jakie są atrakcje?

Możemy dla was zorganizować indywidualny pobyt, a do wyboru mamy wiele różnych opcji zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla dorosłych.

 

Możemy wam zaproponować atrakcje:

1. Tarpany – przejażdżka konna po Puszczy Białowieskiej na jednej z najstarszych ras koni w Polsce. Dla osób o niewielkim lub żadnym doświadczeniu z końmi, mamy w pakiecie spacer w siodle z przewodnikiem prowadzącym konia.

 

2. Spływ kajakowy – Puszcza rzekami stoi, więc wybór jest naprawdę szeroki: od 2 h spływu w granicach Białowieży, po cztero- a nawet sześciogodzinne spływy różnymi rzekami.

 

3. Warsztaty zielarskie – nigdzie w Polsce nie mamy tak bogatego zestawu ziół jak w Puszczy Białowieskiej. A z tych ziół można robić cuda: herbaty, kremy, napary i kąpiele. Wszystkiego dowiecie się w trakcie naszych warsztatów (szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi, 3-4 h)

 

4. Drezyny – przejażdżka drezynami po torach, którymi przyjeżdżał do Puszczy Białowieskiej car Mikołaj II. Linia kolejowa jest nieczynna od 1994 r., ale trasa jest dostępna dla turystów. Do wyboru są trasy o długości: 30 min, 1,5 h lub 2,5 h, a na jednej drezynie może być nawet do 10 osób.

 

5. Tropienie wilków – to wyprawa ciesząca się u nas największą popularnością. Przeprowadzimy was szlakiem jednej z czterech watah w Puszczy Białowieskiej. Dowiecie się jak żyją wilki, jak znaleźć ich tropy, czy są dla nas niebezpieczne oraz co lubią jeść i jak polować (3-4 h)

 

6. Tropienie żubrów – zdecydowanie należąca do TOP3 najbardziej lubianych przez was wypraw! Żubry możemy tropić w lesie, albo na łąkach, o wschodzie lub zachodzie słońca, z auta, albo pieszo.
Spotkanie z królem Puszczy to na pewno jedno z najważniejszych doświadczeń w Puszczy! (3-4 h)

 

7. Rezerwat ścisły – perełka w Puszczy. To tutaj zobaczysz świat, który nie istnieje nigdzie indziej poza Polską. To będzie podróż w przeszłość, do Puszczy, która wyglądała tak tysiące lat temu.

 

Pytania:
Ile to kosztuje?

To zależy od wybranego programu i agroturystyki (jeśli my mamy ją zorganizować). Ceny zaczynają się od 490 zł od osoby.

Napisz na: mikrowyprawy [at] gmail.com, a przygotujemy dla ciebie ofertę!

 

Co muszę ze sobą zabrać?

W różnych porach roku, potrzebny jest różny ubiór – żeby sprawdzić szczegóły przeczytaj poniżej „Zanim przyjedziesz przeczytaj”. Ale bez obaw – nie wymagamy żadnego specjalistycznego sprzętu.

 

Jak dużo będziemy chodzić?

To nie maraton. Nie zależy nam na tym, żeby jak najwięcej przejść, ale żeby jak najwięcej zobaczyć i doświadczyć. Zwykle pokonujemy kilka kilometrów, a jeśli rodzina ma ochotę na więcej, dobijamy, max. do 8 km. Ale tempo i dystans możemy dostosować do twoich potrzeb.

 

Jakie są terminy do wyboru?

To zależy od ciebie, napisz do nas kiedy chcesz jechać: mikrowyprawy [at] gmail.com,

Jak mogę dokonać rezerwacji?

Wystarczy, że napiszesz do nas mejla (mikrowyprawy [at] gmail.com,) lub zadzwonisz (787 907 058) i powiesz jakie atrakcje cię interesują, czy chcesz nocleg oraz w ile osób będziecie.

 

 

  • Dress Code
    Obowiązkowo, cały rok: czołówka lub latarka, telefon + powerbank, herbata w termosie, plecak wielkości szkolnego, nieprzemakalne buty / kalosze, nieprzemakalne spodnie i kurtkę, przekąski. Wiosna / lato: koszulka lub koszula z długim rękawem i długie spodnie (szczególnie latem), krem z filtrem UV, środek na komary i kleszcze, czapka z daszkiem. Jesień / zima: buff lub szal, czapka, rękawiczki, koszulka i bluza szybkoschnąca, np. z poliestru albo wełny merynosów, stuptuty. Sprzęt opcjonalny: lornetka.

Tour Location

Mamy szeroki wybór miejsc, od budżetowych po luksusowe. Od apartamentów, przez pokoje po domki na wynajem. Współpracujemy z zaprzyjaźnionymi gospodarzami zarówno w Puszczy Boreckiej jak i Białowieskiej!
Napisz: mikrowyprawy [at] gmail.com lub zadzwoń: 787 907 058
 
Zanim przyjedziesz przeczytaj:
  • Obowiązkowo, cały rok:
    • czołówka lub latarka,
    • telefon + powerbank,
    • termos,
    • ręcznik,
    • kosmetyki kąpielowe,
    • gwizdek,
    • plecak wielkości szkolnego,
    • nieprzemakalne buty,
    • spodnie i kurtkę (jeśli takich nie masz, koniecznie weź dwie zmiany wszystkiego, może spaść deszcz lub śnieg).
  • Wiosna / lato:
    • koszulka lub koszula z długim rękawem i długie spodnie (lato),
    • krem z filtrem UV,
    • środek na komary i kleszcze,
    • czapka z daszkiem.
  • Opcjonalnie lornetka.
  • Jeśli masz alergie jedzeniowe albo nie jadasz mięsa, zaznacz to podczas rezerwacji.
  • W rezerwacji podaj proszę swój nr telefonu.
Do zobaczenia!! :)
 

Łukasz - WILKI

W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii i zbierałem maliny nordyckie. Jestem genetycznie uzależniony od miejsc niepopularnych i położonych poza szlakami. Wydałem książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście”. O mikrowyprawach pisałem w „Gazecie Wyborczej”, obecnie publikuję felietony w magazynie „Poznaj świat”, prowadzę program w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel: „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim”.

Joanna - WILKI

Po latach spędzonych na etacie w różnych agencjach reklamowych w końcu się wyrwała w las, i to bez butów! Pisze, rysuje, tropi zwierzęta i rośliny, a potem wymyśla dla Was autorskie mikrowyprawy. Stawia na ekologię, zrównoważony rozwój i promowanie lokalnych przewodników, wytwórców i artystów.

Lucyna - ŻUBRY

,,W puszczy jest wszystko to co kocham...wciąż odkrywam ją na nowo..."
Jestem licencjonowanym przewodnikiem po obiektach Białowieskiego Parku Narodowego i Puszczy Białowieskiej.
Moja praca to pasja i miłość do przyrody.

Andrzej - WILKI

Miłośnik dzikiej przyrody i wilków. Wieloletni terenowy pracownik Białowieskiego Parku Narodowego. Jego druga pasją są konie i naturalne jeździectwo. Od lat mieszka w sercu Puszczy Białowieskiej z przyrodą i końmi.

Joao - WILKI

Jako 11 latek pierwszy raz dowiedział się o istnieniu Puszczy Białowieskiej z magazynu WWF. Zamarzył wtedy żeby przyjechać do Polski i zobaczyć Puszczę na własne oczy. Droga była kręta: najpierw został spadochroniarzem w siłach specjalnych Portugalii, potem pracował w ośrodku rehabilitacyjnym dla wilków, trafił do korpo w Polsce, aż w końcu wszystko rzucił i przeprowadził się do Białowieży. Ożenił się z Polką, malarką Basią Bańką, z którą razem mieszkają w Białowieży. Co rano bierze zimne kąpiele w Narewce, a potem rusza do Puszczy.

 

Agnieszka – BIEBRZA

Biebrzańska Wiedźma Przewodniczka, zielarka, artystka zakochana w Biebrzy i w Podlasiu. Wszystko wskazuje na to, że z wzajemnością. Agnieszka Zach nazywana jest przez miejscowych Wiedźmą Biebrzańską. Można z nią bez obaw wyruszyć na biebrzańskie bagna, bo stoją przed nią otworem zarówno leśne ostępy jak i podlaskie domy. Zaprowadzi nas tam, gdzie sami nigdy byśmy nie trafili.

Tomek – WILKI

Jestem Dziad Borowy z Puszczy Białowieskiej, fotografuję puszczę, robię filmy o puszczy, zachwycam się puszczą, staję w obronie puszczy, odpoczywam w puszczy, oprowadzam po puszczy, jednym słowem Puszcza Białowieska i Dziad Borowy to jedno i to samo.

Jasiek  – TATRY

Jak w Twoich żyłach płynie krew legendarnego Sabały, to nie masz wyboru: Góry wołają i musisz iść. Jasiek najpierw poszedł do technikum leśnego, potem studiował leśnictwo aż w końcu trafił do Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie od 2009 r. zajmował się projektami edukacyjnymi. Trzy lata wcześniej oficjalnie został przewodnikiem tatrzańskim. W wolnych chwilach podgląda świstaki, chodzi za niedźwiedziami i stosuje w praktyce zasady "Leave No Trace". Czyli z to, jak być w górach, ale nie szkodzić górom. Człowiek encyklopedia o wielkim sercu.
 
× Auuu... Jak możemy Ci pomóc?