fbpx
GOUP
Image Alt

Nasz zespół

W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii i zbierałem maliny nordyckie. Jestem genetycznie uzależniony od miejsc niepopularnych i położonych poza szlakami. Wydałem książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście”. O mikrowyprawach pisałem w „Gazecie Wyborczej”, obecnie publikuję felietony w magazynie „Poznaj świat”, prowadzę program w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel: „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim”.

Jest żywym dowodem na to, że nie trzeba rzucać wszystkiego, żeby wyjechać w Bieszczady. Na co dzień pracuje w międzynarodowej agencji reklamowej, a po godzinach wykorzystuje swoją kreatywności do tworzenia autorskich mikrowypraw. To ona jako pierwsza testuje je na sobie i dba o to, aby miały minimalny wpływ na środowisko.

Książkowy przykład, że można co chwilę rzucać wszystko i łapać nowe. Dzięki temu potrafi to i owo: ugotować obiad, postawić stronę www, cyknąć zdjęcie i pojechać spontanicznie do Indii bez planu i środków. Nie znosi rutyny, dlatego nosi się po świecie. Zazwyczaj z plecakiem i najczęściej do Azji. Ale i tak najbardziej lubi trekking w górach z psem bez smyczy i aparatem w dłoni.