GO UP
Image Alt

Nasz zespół

W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii i zbierałem maliny nordyckie. Jestem genetycznie uzależniony od miejsc niepopularnych i położonych poza szlakami. Wydałem książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście”. O mikrowyprawach pisałem w „Gazecie Wyborczej”, obecnie publikuję felietony w magazynie „Poznaj świat”, prowadzę program w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel: „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim”.

Jest żywym dowodem na to, że nie trzeba rzucać wszystkiego, żeby wyjechać w Bieszczady. Na co dzień pracuje w międzynarodowej agencji reklamowej, a po godzinach wykorzystuje swoją kreatywności do tworzenia autorskich mikrowypraw. To ona jako pierwsza testuje je na sobie i dba o to, aby miały minimalny wpływ na środowisko.

Biebrzańska Wiedźma Przewodniczka, zielarka, artystka zakochana w Biebrzy i w Podlasiu. Wszystko wskazuje na to, że z wzajemnością. Agnieszka Zach nazywana jest przez miejscowych Wiedźmą Biebrzańską. Można z nią bez obaw wyruszyć na biebrzańskie bagna, bo stoją przed nią otworem zarówno leśne ostępy jak i podlaskie domy. Zaprowadzi nas tam, gdzie sami nigdy byśmy nie trafili.

Mgr inż. leśnik – absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Przewodnik tatrzański III klasy od 2006, specjalizacja – przyroda, członek zarządu Stowarzyszenie Przewodników Tatrzańskich im. Klemensa Bachledy w Zakopanem. Pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego od 2009 roku – koordynacja „Wolontariatu dla Tatr”, pozyskanie funduszy, Dział Udostępniania, obecnie Dział Edukacji – zarządzanie edukacją, współpraca z partnerami, kontakt z mediami. Szkolenie „Tourism and Protected Areas” na Uniwersytecie Colorado w 2014 roku w obszarach chronionych USA (m.in. Rocky Mountian NP, Yellowstone NP, Badland NP). Interpertator […]

,,W puszczy jest wszystko to co kocham...wciąż odkrywam ją na nowo..." Jestem licencjonowanym przewodnikiem po obiektach Białowieskiego Parku Narodowego i Puszczy Białowieskiej. Moja praca to pasja i miłość do przyrody.

Miłośnik dzikiej przyrody i wilków. Wieloletni terenowy pracownik Białowieskiego Parku Narodowego. Jego druga pasją są konie i naturalne jeździectwo. Od lat mieszka w sercu Puszczy Białowieskiej z przyrodą i końmi.

Portugalczyk, który od 9 lat z zamiłowania mieszka i pracuje w Białowieży. Jestem oficjalnym przewodnikiem przyrodniczym w Białowieskim Rezerwacie Biosfery, w którym świadczę wszelkiego rodzaju usługi związane z lokalną przyrodą, historią i kulturą, od obserwacji ptaków po tropienie zwierząt. Również ambasador białowieskiej organizacji Deszcz dla Klimatu. Pasjonat życia we wszystkich jego wymiarach, życia ludzkiego, życia zwierząt i materiału roślinnego lub niematerialne i wzajemne powiązania między nimi.