GO UP

FOTOSAFARI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

separator
Price 600zł od 3 godzin
Scroll down

FOTOSAFARI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

600zł per person

Puszcza Białowieska to raj dla fotografów!
Jest unikatem nie tylko leśnym, ale także zwierzęcym.

Samych ssaków mamy 60 gatunków, z czego ponad połowa podlega ochronie. Tylko tutaj jest tak duże zagęszczenie wilków – w Puszczy mamy cztery watahy, w sumie do kilkudziesięciu osobników.
Rysie, szczególnie licznie występujące w południowej części lasu, to między 14 a 30 osobników.

 

 

Wizytówką Puszczy Białowieskiej jest populacja ponad 800 żubrów. I choć najłatwiej spotkać je na łąkach, to największe wrażenie robi wytropienie żubra w środku lasu.
Tylko tutaj można zobaczyć wszystkie dziewięć gatunków dzięcioła – w tym trójpalczastego – i rzadkie drapieżniki: orlika krzykliwego, bielika, gadożera czy orzełka.

 

 

 

Zapraszamy was na niezwykłe fotograficzne podróże po Puszczy Białowieskiej z lokalnym, doświadczonym foto-przewodnikiem oraz z użyciem mobilnej czatowni. Zapewniamy przewodnictwo na wszystkie gatunki zwierząt.

 

 

Wyprawy realizujemy na indywidualne zamówienie.

 

Gdzie: północna, centralna i południowa część Puszczy Białowieskiej

Czas trwania: od 3 h wzwyż

Nocleg: zapewniamy

Transport: zapewniamy transport po lesie

Wymagana kondycja: niska do umiarkowanej*

 

Cena: 

1 osoba: od 600 zł*

2 osoby: od 370 zł

3 osoby: od 300 zł

4 osoby: od 260 zł

*zależnie od tematyki i długości trwania

 

Cena zawiera: opiekę doświadczonego przewodnika, transport na terenie Puszczy, ubezpieczenie NNW. 

 

Harmonogram:

Wystarczą 4 proste kroki, żeby ruszyć z nami na fotosafari: 

  1. Napisz na mikrowyprawy [at] gmail.com i podaj nam kilka podstawowych informacji: termin, wybrany gatunek, długość trwania, czy chcesz żebyśmy zorganizowali ci nocleg. 
  2. Wyślemy ci wycenę z informacjami organizacyjnymi
  3. Opłać ofertę
  4. Ruszaj do Puszczy!

 

Lokalizacja: 

Operujemy w całej Puszczy Białowieskiej. W północnej części na żubry oraz ptaki migrujące przez zalew Siemianówka, w centralnej części na wilki i ptaki osiadłe, a w południowej na wszystkie gatunki zwierząt. 

Z perspektywy dzikości i nikłego ruchu turystycznego najatrakcyjniejsza jest południowa część Puszczy, w okolicach Orzeszkowa i Topiła. W tym rejonie korzystamy z czatowni mobilnej renomowanej firmy Stealth Gear.  

 

 

Kto będzie przewodził: 

Współpracujemy z kilkoma przewodnikami, każdy z nich pracuje w Puszczy Białowieskiej co najmniej od kilkunastu lat. W zależności od wybranego gatunku zwierząt, dobierzemy dla Ciebie odpowiedniego przewodnika, który jest specjalistą w wybranej dziedzinie. Czy to chodzi o ptaki, żubry czy ssaki. 

 

 

Zanim przyjedziesz, przeczytaj: 

Co ze sobą zabrać?

Obowiązkowo, cały rok: czołówka lub latarka, telefon + powerbank, termos, plecak wielkości szkolnego, nieprzemakalne buty (najlepiej kalosze), spodnie i kurtkę (jeśli takich nie masz, koniecznie weź dwie zmiany wszystkiego, może spaść deszcz lub śnieg). Maskujące ubranie.

Wiosna / lato: koszulka lub koszula z długim rękawem i długie spodnie (lato), krem z filtrem UV, środek na komary i kleszcze, czapka z daszkiem, moskitiera.

Jesień / zima: buff lub szal, czapka, rękawiczki, koszulka i bluza szybkoschnąca, np. z poliestru albo wełny merynosów, gorąco polecam w pierwszej kolejności kalosze (-5 stopni z ociepleniem, +5 stopni bez ocieplenia), dalej buty trekkingowe lub po prostu stuptuty (tzw. kamasze), ocieplacze chemiczne. Sprzęt fotograficzny.

 

Etyka:

Działamy po to, żeby wprowadzić was w magiczny świat Puszczy Białowieskiej. Nie chcemy jej szkodzić, a chronić i rozpowszechniać wiedzę o niej i jej mieszkańcach. Nie nęcimy zwierząt i postępujemy zgodnie z kodeksem etyki ZPFP.

  • Dress Code
    Obowiązkowo, cały rok: czołówka lub latarka, telefon + powerbank, termos, ręcznik, kosmetyki kąpielowe, gwizdek, plecak wielkości szkolnego, nieprzemakalne buty, spodnie i kurtkę (jeśli takich nie masz, koniecznie weź dwie zmiany wszystkiego, może spaść deszcz lub śnieg). Wiosna / lato: koszulka lub koszula z długim rękawem i długie spodnie (lato), krem z filtrem UV, środek na komary i kleszcze, czapka z daszkiem. Jesień / zima: buff lub szal, czapka, rękawiczki, koszulka i bluza szybkoschnąca, np. z poliestru albo wełny merynosów, stuptuty. Sprzęt opcjonalny: lornetka, scyzoryk, lupa.

Tour Location

Puszcza Białowieska

Operujemy w całej Puszczy Białowieskiej. W północnej części na żubry oraz ptaki migrujące przez zalew Siemianówka, w centralnej części na wilki i ptaki osiadłe, a w południowej na wszystkie gatunki zwierząt.
Z perspektywy dzikości i nikłego ruchu turystycznego najatrakcyjniejsza jest południowa część Puszczy, w okolicach Orzeszkowa i Topiła. W tym rejonie korzystamy z czatowni mobilnej renomowanej firmy Stealth Gear.
 
× Auuu... Jak możemy Ci pomóc?