FOTOSAFARI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
600zł per person
Puszcza Białowieska to raj dla fotografów!
Jest unikatem nie tylko leśnym, ale także zwierzęcym.
Samych ssaków mamy 60 gatunków, z czego ponad połowa podlega ochronie. Tylko tutaj jest tak duże zagęszczenie wilków – w Puszczy mamy cztery watahy, w sumie do kilkudziesięciu osobników.
Rysie, szczególnie licznie występujące w południowej części lasu, to między 14 a 30 osobników.
Wizytówką Puszczy Białowieskiej jest populacja ponad 800 żubrów. I choć najłatwiej spotkać je na łąkach, to największe wrażenie robi wytropienie żubra w środku lasu.
Tylko tutaj można zobaczyć wszystkie dziewięć gatunków dzięcioła – w tym trójpalczastego – i rzadkie drapieżniki: orlika krzykliwego, bielika, gadożera czy orzełka.
Zapraszamy was na niezwykłe fotograficzne podróże po Puszczy Białowieskiej z lokalnym, doświadczonym foto-przewodnikiem oraz z użyciem mobilnej czatowni. Zapewniamy przewodnictwo na wszystkie gatunki zwierząt.
Wyprawy realizujemy na indywidualne zamówienie.
Gdzie: północna, centralna i południowa część Puszczy Białowieskiej
Czas trwania: od 3 h wzwyż
Nocleg: zapewniamy
Transport: zapewniamy transport po lesie
Wymagana kondycja: niska do umiarkowanej*
Cena:
1 osoba: od 600 zł*
2 osoby: od 370 zł
3 osoby: od 300 zł
4 osoby: od 260 zł
*zależnie od tematyki i długości trwania
Cena zawiera: opiekę doświadczonego przewodnika, transport na terenie Puszczy, ubezpieczenie NNW.
Harmonogram:
Wystarczą 4 proste kroki, żeby ruszyć z nami na fotosafari:
- Napisz na mikrowyprawy [at] gmail.com i podaj nam kilka podstawowych informacji: termin, wybrany gatunek, długość trwania, czy chcesz żebyśmy zorganizowali ci nocleg.
- Wyślemy ci wycenę z informacjami organizacyjnymi
- Opłać ofertę
- Ruszaj do Puszczy!
Lokalizacja:
Operujemy w całej Puszczy Białowieskiej. W północnej części na żubry oraz ptaki migrujące przez zalew Siemianówka, w centralnej części na wilki i ptaki osiadłe, a w południowej na wszystkie gatunki zwierząt.
Z perspektywy dzikości i nikłego ruchu turystycznego najatrakcyjniejsza jest południowa część Puszczy, w okolicach Orzeszkowa i Topiła. W tym rejonie korzystamy z czatowni mobilnej renomowanej firmy Stealth Gear.
Kto będzie przewodził:
Współpracujemy z kilkoma przewodnikami, każdy z nich pracuje w Puszczy Białowieskiej co najmniej od kilkunastu lat. W zależności od wybranego gatunku zwierząt, dobierzemy dla Ciebie odpowiedniego przewodnika, który jest specjalistą w wybranej dziedzinie. Czy to chodzi o ptaki, żubry czy ssaki.
Zanim przyjedziesz, przeczytaj:
Co ze sobą zabrać?
Obowiązkowo, cały rok: czołówka lub latarka, telefon + powerbank, termos, plecak wielkości szkolnego, nieprzemakalne buty (najlepiej kalosze), spodnie i kurtkę (jeśli takich nie masz, koniecznie weź dwie zmiany wszystkiego, może spaść deszcz lub śnieg). Maskujące ubranie.
Wiosna / lato: koszulka lub koszula z długim rękawem i długie spodnie (lato), krem z filtrem UV, środek na komary i kleszcze, czapka z daszkiem, moskitiera.
Jesień / zima: buff lub szal, czapka, rękawiczki, koszulka i bluza szybkoschnąca, np. z poliestru albo wełny merynosów, gorąco polecam w pierwszej kolejności kalosze (-5 stopni z ociepleniem, +5 stopni bez ocieplenia), dalej buty trekkingowe lub po prostu stuptuty (tzw. kamasze), ocieplacze chemiczne. Sprzęt fotograficzny.
Etyka:
Działamy po to, żeby wprowadzić was w magiczny świat Puszczy Białowieskiej. Nie chcemy jej szkodzić, a chronić i rozpowszechniać wiedzę o niej i jej mieszkańcach. Nie nęcimy zwierząt i postępujemy zgodnie z kodeksem etyki ZPFP.
-
Dress Code
Obowiązkowo, cały rok: czołówka lub latarka, telefon + powerbank, termos, ręcznik, kosmetyki kąpielowe, gwizdek, plecak wielkości szkolnego, nieprzemakalne buty, spodnie i kurtkę (jeśli takich nie masz, koniecznie weź dwie zmiany wszystkiego, może spaść deszcz lub śnieg). Wiosna / lato: koszulka lub koszula z długim rękawem i długie spodnie (lato), krem z filtrem UV, środek na komary i kleszcze, czapka z daszkiem. Jesień / zima: buff lub szal, czapka, rękawiczki, koszulka i bluza szybkoschnąca, np. z poliestru albo wełny merynosów, stuptuty. Sprzęt opcjonalny: lornetka, scyzoryk, lupa.