GO UP

Prastary las

separator
Price 449zł 1 dni
Scroll down

Prastary las

449zł per person

Nasze wyjazdy nie są objęte obostrzeniami związanymi ze stanem wyjątkowym.

Część Puszczy Białowieskiej jest otwarta i w tej części organizujemy mikrowyprawy.

 

Kiedy wchodzę do Puszczy Białowieskiej, czuję się jakbym zaglądał Panu Bogu do ogródka. Jakbym został dopuszczony do przyrody w jej pierwotnej wersji: wilki polujące na łanie, potężne wykroty, po których spacerują rysie, bobry tworzące ogromne rozlewiska. Dęby, które pamiętają polowania Władysława Jagiełły czy graby mające drewno twarde jak stal.

I chociaż w tym raju był obecny człowiek, to nie zdołał go zmienić na tyle, żeby nie stracił swojego naturalnego charakteru. Wchodząc do Puszczy, wchodzę do ostatniego, pierwotnego, nizinnego lasu w Europie. Wchodzę do świątyni.

Przez wiele lat myślałem, że te lasy, które widziałem pod Poznaniem czy Warszawą – pełne poukładanych w rządki sosen – to są właśnie lasy. Dzięki Puszczy wiem, że nie mają z nimi nic wspólnego. Że prawdziwy las to przewrócone drzewa, próchnica, młode samosiejki, czterystuletnie, strzeliste dęby i bagna przeplecione piaszczystymi wysepkami. To najpiękniejszy chaos jaki możecie zobaczyć.

Dawniej do Puszczy Białowieskiej wejść można było tylko za królewskim pozwoleniem. Dzisiaj mamy to szczęście, że możemy zobaczyć ją wszyscy. Poznajcie Puszczę z nami!

Co będziemy robić:
 • macie do wyboru dwie trasy: rezerwat ścisły w Białowieży albo Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej;
 • jeśli wybierzecie pierwszą wersję, będziecie się poruszać szlakami po najcenniejszej części lasu. W drugiej, bardziej przygodowej, poprowadzimy Was off-roadem i będziecie mieli większy kontakt z Puszczą;
 • poznacie historię Puszczy od ostatniego zlodowacenia do dziś;
 • obaczycie najbardziej wyjątkowe drzewa w lesie;
 • dowiecie się jak to z tym kornikiem było;
 • pierwotny las, czyli jaki? Dowiecie się od kiedy w Puszczy żyli ludzie i jak na nią wpłynęli;
 • a przy odrobinie szczęścia spotkacie wilki lub żubry!

Czas trwania mikrowyprawy: 3-4 godzin w zależności od kondycji grupy i warunków pogodowych.

Nocleg: jeśli potrzebujesz noclegu, daj nam znać. Znajdziemy ci najlepsze miejsce do spania w okolicy!

 

Najbliższe terminy:

Tę mikrowyprawę realizujemy na zamówienie indywidualne. Skorzystaj z formularza obok lub napisz do nas: halo@mikrowyprawy.com.pl, żeby zrobić rezerwację.

 

Potwierdzeniem udziału w mikrowyprawie jest wpłata bezzwrotnego zadatku: 250 zł za każdą osobę na konto:

25 1160 2202 0000 0001 9056 2868

Odbiorca: Łukasz Długowski.

W tytule należy wpisać nazwisko uczestnika / – czki i termin.

 

Cena:

 • 1 osoba: 449 zł
 • 2-3 osób: 369 zł za każdą osobę
 • 4-6 osób: 309 zł za każdą osobę
 • 6+: cena ustalana indywidualnie

*cena nie zawiera biletu wstępu do rezerwatu ścisłego w Białowieży

 

Regulamin:

1. Jeżeli będą tego wymagać przepisy – uczestnicy po przyjeździe muszą zdezynfekować dłonie, zmierzyć temperaturę i korzystać z maseczki w przestrzeniach zamkniętych.
2. W przypadku anulacji wyjazdu z powodów regulacji rządowych, wyjazd zostanie zrealizowany w pierwszym wolnym terminie po zniesieniu obostrzeń.
3. Zadatek jest bezzwrotny.

 • Dress Code
  Obowiązkowo, cały rok: czołówka lub latarka, telefon + powerbank, herbata w termosie, plecak wielkości szkolnego, nieprzemakalne buty / kalosze, nieprzemakalne spodnie i kurtkę, przekąski. Wiosna / lato: koszulka lub koszula z długim rękawem i długie spodnie (szczególnie latem), krem z filtrem UV, środek na komary i kleszcze, czapka z daszkiem. Jesień / zima: buff lub szal, czapka, rękawiczki, koszulka i bluza szybkoschnąca, np. z poliestru albo wełny merynosów, stuptuty. Sprzęt opcjonalny: lornetka, lupa.

Lucyna Żłobin

,,W puszczy jest wszystko to co kocham...wciąż odkrywam ją na nowo..."
Jestem licencjonowanym przewodnikiem po obiektach Białowieskiego Parku Narodowego i Puszczy Białowieskiej.
Moja praca to pasja i miłość do przyrody.

Andrzej Karczewski

Miłośnik dzikiej przyrody i wilków. Wieloletni terenowy pracownik Białowieskiego Parku Narodowego. Jego druga pasją są konie i naturalne jeździectwo. Od lat mieszka w sercu Puszczy Białowieskiej z przyrodą i końmi.

Dziad Borowy vel Tomek Onikijuk

Jestem Dziad Borowy z Puszczy Białowieskiej, fotografuję puszczę, robię filmy o puszczy, zachwycam się puszczą, staję w obronie puszczy, odpoczywam w puszczy, oprowadzam po puszczy, jednym słowem Puszcza Białowieska i Dziad Borowy to jedno i to samo.  
× Auuu... Jak możemy Ci pomóc?