fbpx
GOUP

Safari w Bieszczadach

separator
Cena690zł3 dni
Scroll down

Safari w Bieszczadach

690złper person

Jesień w Bieszczadach to jest samo złoto! Kolory, rykowisko, miśki obżerające się jabłkami i pustka. Zero turystów. Będziemy tylko my i dzikie Bieszczady. Wybierzemy się z przewodnikiem w ten fascynujący świat dzikiej przyrody. Pojedźcie z nami na bieszczadzkie safari!

Co będziemy robić:

 • nauczymy się jak spakować się tak, żeby nie bolało – czyli na „lekko”,
 • ruszymy w góry poszukać tropów miśków i innych zwierząt,
 • dowiemy się jak miśki przygotowują się do snu zimowego,
 • pokażemy Wam starą, opuszczoną gawrę, w której kiedyś zimowały miśki,
 • może uda nam się podejrzeć dzikie żubry,
 • nauczymy się jak schronić się w górach i lesie w przypadku nagłego załamania pogody,
 • nauczymy się jak bezpiecznie przechodzić górskie rzeki,
 • co zrobić kiedy spotkasz niedźwiedzia? – opowieści tych, którzy je spotkali,
 • godzinna prelekcja nt. fotografowania i zachowań niedźwiedzi.

Czy coś nam będzie zagrażać?

Poruszamy się z doświadczonym przewodnikiem, który wie, gdzie nas może zaprowadzić. Nie narażamy naszych uczestników. Miśki raczej boją się ludzi, uciekają gdy tylko wyczują ich zapach.

 • Miejsce
 • Godzina przyjazdu
  Przyjechać można już od piątku, od 15:00
 • Co zabrać
  Obowiązkowo: Gwizdek, mały plecak w góry (wielkości szkolnego), nieprzemakalne buty, spodnie i kurtkę (jeśli takich nie masz, koniecznie weź dwie zmiany wszystkiego, w górach może spaść deszcz lub śnieg), buff lub szal, czapka, rękawiczki, koszulka i bluza szybkoschnąca, np. z poliestru albo wełny merynosów czołówka lub latarka, telefon + powerbank, termos, ręcznik. Sprzęt opcjonalny: jeśli będzie śnieg - łańcuchy na koła, lornetka, scyzoryk, stuptuty.
 • Cena zawiera
  Materiały
  Opieka przewodnika
  Zakwaterowanie
 • Cena nie zawiera
  Pamiątki z wyjazdu
  Transport
  transport z i na lotnisko
  Ubezpieczenie NNW
  Wyżywienie
1
Dzień 1: Przyjazd
Przyjechać można już od piątku, od 15:00, wieczorem rozgrzejemy się przy ognisku i pogadamy o podróżach, a jeśli znajdą się chętny wyjdziemy w nocy na wzgórze zawyć do wilków.
2
Dzień 2 i 3: Safari
W góry wyjdziemy w sobotę i niedzielę rano, przed wyjściem odbędą się warsztaty nt. tego jak spakować się na lekko. Podczas trekkingu nauczę Was jak bezpiecznie przekraczać rzekę jak zorganizować sobie schronienie w przypadku nagłego załamania pogody.Sobotę i niedzielę spędzimy w terenie na poszukiwaniu zwierząt i trekkingu przepięknymi, bieszczadzkimi szlakami. No dobra, będzie też trochę chodzenia poza szlakami :)

Lokalizacja wyprawy

Noclegi w 4 osobowych domkach tuż nad samą rzeką Solinką
Domek nad rzeką Solinką
Rano można stanąć na brzegu z kawą w ręce i napawać się widokiem dzikich Bieszczad :)Noclegi w 4 osobowych domkach tuż nad samą rzeką Solinką. Każdy domek ma w pełni wyposażoną kuchnię w garnki, talerze i sztućce, w której spokojnie można gotować. Malownicza i cicha okolica oraz świeże i czyste powietrze blisko lasu i rzeki.Domki w ogrodzeniu posiadają dwie oddzielne sypialnie z dwoma pojedynczymi łóżkami na piętrze, oraz salon w którym znajduje się rozkłądana wersalka, połączony z kuchnią.Domki nad samą rzeczką posiadają sypialnię z czterema pojedynczymi łóżkami na piętrze na parterze również salon z wersalką rozkładaną dla dwóch osób połączony z kuchnią.Na parterze znajduje się:
 • pokój dzienny z kominkiem,
 • telewizor,
 • kuchnia z pełnym wyposażeniem ( szklanki, talerze, garnki, sztućce, lodówka, kuchenka gazowa)
 • suszarka na pranie
 • oraz łazienka z prysznicem, wc i umywalka.
Przed każdym domkiem znajduje się osobny parking do każdego domku oraz grill lub ognisko.  

Leave a Reply

Łukasz Długowski

W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii i zbierałem maliny nordyckie. Jestem genetycznie uzależniony od miejsc niepopularnych i położonych poza szlakami. Wydałem książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście”. O mikrowyprawach pisałem w „Gazecie Wyborczej”, obecnie publikuję felietony w magazynie „Poznaj świat”, prowadzę program w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel: „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim”. 

Grzegorz Leśniewski

„To co pociąga mnie nieustannie w fotografii dzikiej przyrody, to poczucie tajemnicy, która czeka na mnie za każdym zakrętem mojej wyobraźni.”
Jeden z czołowych fotografów przyrody w Polsce. Przyrodnik z wykształcenia, fotograf z zamiłowania i zawodu. Za pomocą aparatu od ponad dwudziestu lat próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody, jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Od zawsze fascynowała go przyroda Bieszczadów, dlatego to właśnie jej poświęca najwięcej uwagi i czasu. Od 10 lat realizuje projekt fotografowania na wolności największych polskich drapieżników: wilka, rysia i niedźwiedzia. W latach 2009-2014 był jurorem Wielkiego Konkursu National Geographic Polska. W 2005 roku odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Jako jedyny Polak, zaproszony do udziału w programie Wild Wonders of Europe, największego na świecie przedsięwzięcia związanego z fotografią przyrody, którego celem jest ukazanie niezwykłego dziedzictwa przyrodniczego Europy i rozbudzenie większej troski o jej ochronę. Założyciel i autor fotografii facebook’owego profilu „Dzień Dobry Bieszczady” poświęconego przyrodzie Bieszczadów.